Life Coaching

Imiona, o nas samych

Czy zastanawiałaś/eś się kiedyś nad etymologią swojego imienia/ swoich imion? Czy wiesz, z jakiego kraju i z którego wieku ono pochodzi? Co ono oznacza? Jakie są jego formy i znaczenia w innych językach? Mam tutaj na myśli wiarygodniejsze źródła, nierozrywkowe. Są nawet słowniki imion. Może masz jakieś bezpośrednie skojarzenie ze znaną osobą, może ze świętym? Jak nie, zawsze możesz zerknąć w necie. Warto także, żebyś zapytał rodziców i dziadków, jaka była ich motywacja, by nadać Ci takie imię i z czym im się to imię wówczas kojarzyło.

Nasze imię jest częścią naszej tożsamości, czegoś co jest w nas trwałe, niezmienne, co może być naszą misją, powołaniem. Dawniej, imiona nadawano z określoną intencją. Teraz często o tym się nie myśli lub zapomina, jednak wierzę, że symbolika imienia mimo to nadal działa.

Na koniec pomyślcie jeszcze, jak inni się do Was zwracają. Ci, co mówią do mnie Olga wyrażają co innego niż Ci, którzy mówią Ola. Za Olguszką czy Oluchną kryją się jeszcze inne elementy mojej osobowości niż za Olusią czy Olcią. Są i tacy, którym udaje się sprytnie pomijać zwracanie się do mnie jakkolwiek. Swoją, drogą ciekawe o co i w tym chodzi. Wreszcie, jak Wy sami na te różnorodne adresatywy reagujecie, co czujecie?

Przyjemności z odkrywania siebie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s