SPIRITUS MOVENS

Fotoram.io (3)

WYKSZTAŁCENIE

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunkach filologia polska i lingwistyka stosowana oraz podyplomowe studia coachingowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Swoje kompetencje coachingowe pogłębiałam i rozwijałam na kolejnych szkoleniach: trening personalny (Instytut Witelon, Tomasz Waleczko, Sławek Prusakowski), certyfikowane szkolenie ICF praktyk metody Points of You (Julia Słaby, Coach ACC ICF), szkolenie Analiza Tranzakcyjna AT101 (Transmisja, Magdalena Sękowska), szkolenia Totalnej Biologii/ Recall Healing (Gilbert Renaud, Instytut Wiedzy Waleologicznej): RH I, II, III, ‘Ciało jakiego potrzebujesz’, ‘Związki, partnerstwo, seksualność’,’ Toolbox’, certyfikowane szkolenie ICF ‘Coaching z mózgiem w tle’ (Co&Me, Dariusz Niedzielski), certyfikowane szkolenie ICF ‘Umiejętności i narzędzia w pracy coacha’ (JAK MD, Agnieszka Grys), odbyłam mentoringi u coachów takich jak: Agnieszka Grys (coach PCC ICF), Dariusz Niedzieski (coach PCC ICF), Inga Bielińska (coach PCC ICF), Kinga Wdowicka (coach ICC) i Joanna Sajko (coach ACC ICF), podczas studiów coachingowych poznałam także warsztat pracy Ery Bareły (ACC ICF), uczestniczyłam w wielu warsztatach Totalnej Biologii Kingi Maruszczak, systematycznie uczestniczę w warsztatach ustawień systemowych Berta Hellingera (A. Choińska, G. Szatkowska, M. Rajchert-Lewandowska, Z. Wiernicka, D. Wojta, G. Schricker). W swojej pracy z ciałem wspieram się elementami metody TRE i Innerdance oraz doświadczeniem zdobytym praktyką Bodyfulness, Iwo Łaźniewskiej. Od 2014 roku praktykuję Ashtanga jogę przy wsparciu i pod okiem Ewy Makowskiej i Ani Nowak. W 2019 roku kończyłam kurs Atma Kryia Jogi u Izabeli Wójtowicz (Vasudevi). W roku 2020 brałam udział w szkoleniu Porozumienie bez Przemocy i warsztatach Transformacja Przekonań i Przysiąg Agnieszki Pietlickiej. W 2021 roku będę uczestniczyć w cyklu rozwojowo-szkoleniowym Ustawień Systemowych Berta Hellingera prowadzonych przez Małgorzatę Rajchert-Lewandowską.

ZAKRES DZIAŁAŃ I DOŚWIADCZENIE

OD 2013 roku prowadzę własną firmę, której zakres usług jest szeroki. Jestem nauczycielem języka angielskiego i coachem językowym, jestem coachem (life &professional). Od czasu do czasu zajmuję się tłumaczeniami. Od ponad czterech lat praktykuję Ashtangę jogę. To właśnie ona wsparła i przyspieszyła proces mojej ewolucji i zmian zachodzących we mnie i moim życiu. Praktyka jogi jak również moje dotychczasowe doświadczenia w pracy nauczycielskiej i coachingowej powodują, że mój warsztat ewoluuje w kierunku tworzenia nowej usługi coachingu zdrowia (fizycznego i psychicznego), nazywanego inaczej coachingiem poprzez ciało i za pomocą oddechu, gdzie wykorzystuję elementy Ashtanga jogi. Ta usługa jest niejako skondensowaniem moich doświadczeń i kompetencji, kwintesencją wszystkiego, co do tej pory doświadczyłam i czego się nauczyłam.

Lubię nazywać siebie lustrem– w myśl przekonania, że ludzie odzwierciedlają (jak lustro) nas samych i nasze wyparte, nieuświadomione, stłumione lub zanegowane części nas samych. Uświadamianie sobie tych aspektów stanowi proces rozwoju i uzdrawiania.

Firmy, z którymi dotychczas współpracowałam to m.in. Orange, PKO BP, BZ WBK, Raiffeisen Polbank, Credit Agricole, Grupa Żywiec, Ruukki, Solaris, Bayer, Teva, Fedex, Sapiens, TNT, Arvato, BGŻ BNP Paribas, Grupa Profesja, Kuźnia Ekspertów, Worldwide School, Allegro, Pay-u, Axtone, kancelarie prawne oraz mnóstwo osób prywatnych.

MOI PRZEWODNICY

Trochę czasu zajmuje przejęcie nad sobą dowodzenia, a zanim doszło do etapu, gdy już mogę być sobie samej przewodnikiem, na swojej drodze spotkałam wielu życzliwych i mądrych ludzi.

Na pierwszym miejscu jest moja mama, która zawsze wspiera mnie w moich działaniach i niezachwianie wierzy w sens wszystkich podejmowanych przeze mnie działań, dążeń i przedsięwzięć.

Przez pewien, dłuższy czas, zanim trafiłam do Gilberta Renauld (Totalna Biologia), towarzyszem i wsparciem na mojej drodze była Kinga Maruszczak. Dużo z elementów jej warsztatu pracy jest dla mnie inspiracją, jak rozwijać swój własny warsztat.

Obecnie nadal posiłkuję się wsparciem moich nauczycielek jogi, Ani Flo Nowak i Ewy Makowskiej. To dzięki nim moja praca coachingowa ewoluowała i zmieniła punkt ciężkości- z koncentracji na umyśle i myślach, na skupienie się na ciele, postawie, oddechu i odczuwaniu, na słuchaniu ciała i serca, a mniej słów.

Moja postawa, przekonania i warsztat  zawodowy noszą w sobie ogromne znamiona językoznawcze- jako pamiątka ukończenia dwóch kierunków lingwistycznych. W mojej pracy ogromne piętno odcisnął również warsztat Berta Hellingera i Alexandra Lowena.

Nie sposób wspomnieć o wszystkich moich nauczycielach, inspiratorach, pomocnikach, tzw. ‚życiowych taksówkarzach’, właściwie wymienić musiałabym każdego. Do tej grupy należą także moi uczniowie i moi klienci. Mimo, że nie wymieniam ich tu wszystkich z imienia i nazwiska, jestem im wdzięczna.

Swoją pracę dedykuję mojej mamie, Annie.

MOJE WARTOŚCI

Swoją pracę traktuję jako służenie życiu, zdrowiu i rozwojowi. Jest ona dla mnie odpowiedzialną misją nauczania, doradzania, otaczania opieką, uwagą i zaangażowaniem ludzi, którzy na mnie i do mnie trafiają. Jej głównym celem jest wspieranie ludzi w ich rozwoju, zmianie świadomości i procesach zmian zachodzących w różnych sferach ich życia. Cenię sobie odpowiedzialność, zaangażowanie i autentyczność.

Niezwykle ważne jest dla mnie, by moi uczniowie i klienci budowali swoją uważność- na siebie samych i innych ludzi, jak także rozwijali swoją samodzielność- tj. potrafili być dla siebie samych autentycznym wsparciem.

*

Jeśli macie jakieś pytania, zawsze piszcie śmiało.