Recall Healing

Recall Healing

Jest metodą uzdrawiania i poszerzania świadomości (uzdrawiania poprzez poszerzanie świadomości). Recall Healing jest metodą stosowaną głównie w celu leczenia z chorób i objawów w ciele (napięcia, bóle). Może być ona jednak także stosowana jako profilaktyka (poszerzanie świadomości w celu uniknięcia pewnych chorób, objawów) oraz jako proste i skuteczne narzędzie samopoznania.

Choroba jest efektem nieuświadomionego konfliktu emocjonalnego
Każda jednostka chorobowa, od drobnej do bardzo poważnej i śmiertelnej, jest rezultatem nieuświadomionego konfliktu emocjonalnego. Konflikt powstaje na skutek sytuacji stresowej (za taka postrzeganą, choć także często nieuświadomioną, że byłą ona stresową). Nieprzeżyte emocje przenoszą się do ciała i ujawniają się w postaci chorób (somatyzowanie się emocji w ciele). W metodzie RH za każdą określoną chorobą lub objawem kryje się ściśle określony emocjonalny konflikt. Dzięki klasyfikacji chorób i ich przyczyn oraz poprzez wnikliwą rozmowę można w prosty sposób dotrzeć do sedna, do emocjonalnej przyczyny swojej choroby. W zależności od gotowości osoby i stopnia jej świadomości praca nad wyzdrowieniem trwa od jednej do kilku sesji.

Recall Healing – o co chodzi?
Według Recall Healing choroby, których doświadczamy są formą rozwiązania nierozwiązanych konfliktów emocjonalnych dziejących się w nas w sposób nieświadomy. Chcąc to opisać prosto – jeśli jakaś sytuacja życiowa jest dla Ciebie stresogenna (poważna, taka jak strata, rozłąka, itp. albo mniejszej rangi), a Ty nie uświadamiasz sobie tego w pełni (wiem, jaki bodziec wywołał, jakie emocje i co czuję w związku z tym, i najważniejsze – przeżywam te emocje) konflikt ten pozostaje zapisany w Twoim ciele i wyłania się w formie objawów lub choroby, nawet wypadków. Metoda pozwala dotrzeć do przyczyny choroby i często bez ingerencji medycznej się wyleczyć.

Historia lubi się powtarzać
Metodą Recall Healing można także pracować, chcąc rozwiązać swoje aktualne problemy życiowe (finansowe, partnerskie, rodzinne, konflikty itp.) poprzez pracę nad świadomością i znalezieniem sedna, przyczyny problemu (jaki emocjonalny czynnik powoduje, że w moim życiu jest obecnie tak, a nie inaczej). Według tej metody cały nasz korpus emocjonalny zostaje zapisany w projekcie-cel (okresie ciąży i do roku po urodzeniu) oraz kształtuje się na drodze dorastania i relacji z rodzicami. Później w życiu cyklicznie reagujemy na różnorodne sytuacje życiowe reakcjami, które zapisaliśmy jako naszą matrycę (powtarzamy nasze reakcje, często ze szkodą dla nas samych, tj. ponownie przeżywamy nieuświadomione historie starych konfliktów emocjonalnych, tzw. powtórki z historii). Dopóki przydarzają nam się te same problemy/ konflikty emocjonalne/jednostki chorobowe (np. alergie), nie uświadomiliśmy sobie emocjonalnej przyczyny tych sytuacji/objawów i dlatego są one cyklicznie wpisane w nasz los. Mijają kolejne lata naszego, mówimy o innych ludziach i odmiennych okolicznościach, ale praca narzędziem pomaga odkryć, że tak naprawdę nadal odrabiamy nieuświadomioną emocjonalną lekcję. Praca w takich przypadkach polega na uświadomieniu sobie korelacji między sytuacjami i odnalezieniu emocjonalnego sedna konfliktu.

Recall Healing w pigułce: nazwij to, wyraź to, przyznaj się do tego, poczuj związane z tym emocje i je puść
Recall Healing to poszukiwanie emocji kryjących się za objawami z ciała/za opowiadanymi historiami. To szukanie momentu aha, momentu click, ahh to to, to o to chodzi! Praca metodą Recall Healing jest rozmową, podczas której pada wiele pytań, mających na celu poszerzyć świadomość, przybliżyć do rozwiązania i ostatecznie znaleźć sedno – emocję/emocje, które powodują chorobę, objaw, problemy w życiu, itp. Chodzi o to, by znaleźć uczucie, wyrazić je i doświadczyć go (moment absolutnie kluczowy dla zmiany świadomości i uwolnienia się od problemu, tzw. świadome przeżywanie uczuć).

Dziedziczenie chorób
Nasze ciało nosi w sobie pamięć. Dziedziczmy system neurologiczny naszych przodków, w tym sensie dziedziczmy ich dobytek emocjonalny i sposoby reagowania na różnorodne sytuacje. W tym sensie prawdziwe jest stwierdzenie, że choroby są dziedziczne, bo dostając w genach pamięć komórkową, neurologiczny kod emocji, przeżywamy podobne emocje, co nasi przodkowie, zatem zapadamy na te same choroby.

Reklamy