Life Coaching

Ćwiczenie: rozczarowanie

explosion-1325471_640

W drodze do rodzinnych Siedlec natrafiłam wczoraj na kolejny fragment z książki Alchemia obfitości (por. Ćwiczenie: zostać czy odejść?). Bardzo poruszył mnie on.

Namawiam Was do wzięcia z tego fragmentu czegoś dla siebie.

Love ❤

Wyzwaniem jest nauczenie się, jak radzić sobie z głębokim rozczarowaniem. Głębokie rozczarowanie to chwila obserwowania rozpływającego się w nicość marzenia. Ta chwila bardzo ważna, chwila przebudzenia. Jeśli uda Ci się uchwycić tę energię i głęboko nią oddychać, zamiast od niej uciekać, wtedy dosłownie wypali ona Twoje wnętrze, ale Cię nie zniszczy. Nadal będziesz miał w sobie wszystko, co miałeś wcześniej. Dołączy do tego weryfikacja – przebudzenie na własne ograniczenia. Taka chwila może być wielkim objawieniem, które Cię wyzwoli i obdarzy mocą. Chociaż włożyłeś mnóstwo energii w zbudowanie wiary w coś, co nigdy nie nastąpi, nie pozwolisz, by zawładnęły Tobą nieustanna walka, stres, żal i rozczarowanie. Najlepiej jest, gdy pozwolisz rozczarowaniom, wyzwaniom i towarzyszącym im emocjom przepłynąć przez Ciebie i przekształcić się w coś innego, zamiast uparcie trzymać się żalu i urazy, które tylko komplikują przyszłe sprawy. Przeciwności losu sprawiają, że najgłębsze prądy naszych dążeń doznają ponownego przebudzenia. Ralph Waldo Emerson, który po stracie swojego sześcioletniego synka powiedział: Przegrywam każdego dnia, jednak urodziłem się, by zwyciężyć. Czy i Ty urodziłeś się, by zwyciężyć?

Wypisz na kartce wszystkie duże rozczarowania, jakie przeżyłeś – to, co chciałeś, żeby się wydarzyło, a do czego nie doszło; osiągnięcia, których nie udało Ci się zdobyć; związki, które zakończyły się pomimo najszczerszych chęci. Przy każdej pozycji postaraj się wymienić wszystkie dobre rzezy, które mogły pojawić się w Twoim życiu tylko dzięki temu, że doszło do tych rozczarowań. Koniec związku czasami pozwala stworzyć nowy, lepszy. Przegapienie okazji, by dostać upragnioną pracę, często sprawia, że później dostaniesz inną, bardziej satysfakcjonującą.

2 myśli na temat “Ćwiczenie: rozczarowanie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s