Life Coaching

Ćwiczenie: Grupy społeczne a nasza tożsamość

boy-60659_1920

Czy zastanawialiście się kiedyś, do jakich grup społecznych przynależycie, przynależeliście i do jakich aspirujecie, by należeć? Refleksja nad tym pozwoli Wam zorientować się, gdzie w tej chwili się znajdujecie i co powinniście robić, by wspomagać dążenie do swoich celów.

Fakt, że przynależysz do określonej grupy społecznej pomaga Ci zidentyfikować Twoją własną tożsamość, uświadomić wartości, jakie wyznajesz. Zastanów się nad tym, co Twoje grupy mówią o Twoich wartościach. Ale to nie wszystko. Nasza przynależność do grup społecznych może się zmieniać – i jest to właściwie zdrowa oznaka rozwoju.

Zestaw ze sobą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Wynotuj przy nich Twoje grupy (przeszłe, teraźniejsze, przyszłe).  Jakie wartości, każda z tych grup wyznaje? Czy obserwując zmianę grup widzisz, jak i Twoje wartości się zmieniają? Widzisz drogę, którą już przeszedłeś? A może stoisz w miejscu? Zerknij na grupy, których obecnie jesteś członkiem. Jak jest Ci w nich? Które z nich Cię budują, wspierają, wzmacniają, mobilizują i dodają energii? Które z nich raczej powstrzymują Cię przed wzrostem i dążeniem do spełnienia własnej wizji siebie?

Co zrobisz z tymi, które nie przybliżają Cię do Twojego celu lub podcinają Ci skrzydła?

Powodzenia! 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s