Life Coaching

Ćwiczenie: Co Ci w duszy gra?

Mam dla Ciebie dzisiaj mały eksperyment. Pomyśl o jakiejś piosence. Liczy się pierwsze skojarzenie, pójdź za nim. Masz już ją?

Włącz sobie tę piosenkę, najlepiej w trybie powtarzania. Połóż się wygodnie na plecach, nie krzyżuj rąk ani nóg. Weź kilka głębszych oddechów. Zamknij oczy i pozwól sobie swobodnie podążyć za słowami, obrazami lub uczuciami, które się pojawią. Obserwuj, czy podłączasz się pod piosenkę i w myślach nucisz określone fragmenty tekstu. Jeśli tak, to które? Dlaczego na Ciebie działają, zwracają Twoją uwagę? Może być też tak, że słuchając piosenkę, będziesz w swoim świecie i nie będziesz podążał za żadnym fragmentem utworu. Gdzie jesteś? Jak wyglądasz? Jak się czujesz? Kogo widzisz? Obrazy, myśli i słowa, gdy będziesz cierpliwy i się im oddasz, doprowadzą Cię w końcu do uczucia- tego, co Ci aktualnie w duszy gra.

Sama robię sobie to ćwiczenie parę razy w tygodniu. Zazwyczaj wieczorem, po całym dniu, gdy jestem już zmęczona, a jeszcze nie do końca łączę wątki dnia w konkretny przekaz i hasło dnia. Ćwiczenie pozwala mi skontaktować się ze sobą i znaleźć to hasło, to uczucie.

Zostawiam Ci swoją ostatnią melodię.

Powodzenia!

2 myśli na temat “Ćwiczenie: Co Ci w duszy gra?

  1. Dla mnie muzyka jest bardzo istotna, może ona zmienić mój humor, pozwala na tworzenie wizji bardzo różnego typu, co przydaje mi się podczas wizualizacji 😀 a ponadto bardzo mnie inspiruje do działania. Takie momenty, jak opisane w tekście, są wobec tego dla mnie kluczowym elementem każdego dnia i są dla mnie bardzo ważne 🙂

    Polubienie

  2. Podejrzałam na Twojej stronie hasło, że muzyka jest życiem. Prawda! W ramach ćwiczenia własnego nieograniczania się do określonych nut planuję przesłuchać Twoich propozycji muzycznych ;-). Podpowiedziałaś mi epizod 2 tego ćwiczenia- jak reaguję na muzykę inną niż mój mainstream 😉 (ergo- jak reaguję na życie w całokształcie 😉

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s