Life Coaching

Ćwiczenie: W poszukiwaniu hasła swojego dnia

birds-430136_640

Jak się dobrze przyjrzysz temu, co Ci się przydarza w ciągu dnia, uświadomisz sobie, że wszystkie wydarzenia można sensownie połączyć, że przekazują one pewną treść, Twoje hasło dnia. Nie jest to zadanie łatwe, bo trzeba odnaleźć wspólny mianownik zdarzeń, a do tego potrzebna jest wiedza, co jest sednem każdej z nich.

Wypisz hasłowo, najważniejsze rzeczy, które Ci się przydarzyły. Zrób to intuicyjnie, wypisz to, co od razu  przychodzi Ci na myśl, nie dumaj nad tym zbyt długo, próbując znaleźć więcej zdarzeń. Następnie odpowiedz na pytanie: co w każdym zdarzeniu osobno zwróciło moją uwagę? Co mnie zasmuciło/zdenerwowało/ uradowało? Unikaj historii, skracaj narrację, zamiast pisać Powiedziała mi, że mi nie pomoże, bo… , nie dotrzymał obietnicy, wycofał się z zobowiązania… wyciągnij swoje wnioski: odmówił(a) pomocy i to mnie zdenerwowało i zasmuciło.

Gdy już masz sedno każdego wątku dnia, przyjrzyj się im razem i zobacz, co je łączy. W przykładzie było tym hasłem np. dawanie. Odnajdując nić łączącą te niepozorne zajścia w ciągu dnia, masz swoje hasło- swoją lekcję. Co nią było? Co zrobiłaś nie tak? Co mogłaś zrobić inaczej?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s