Life Coaching

HIPS DON’T LIE- O PROBLEMACH Z BIODRAMI WG RECALL HEALING

O samej metodzie Recall Healing – więcej w zakładce na stronie stacji- dla nowicjuszy, namawiam do zapoznania się.

HIPS DON’T LIE

Problemy z biodrami reprezentują (i rozwiązują) konflikty emocjonalne (tzn. o ile nie uświadamiam sobie, że przeżywam jakiś stres, że coś mnie zraniło, boli, coś/ktoś mi nie odpowiada, mózg rozwiązuje ten konflikt przenosząc go do ciała- w tym sensie KAŻDA CHOROBA/ OBJAW W CIELE STANOWI FIZYCZNĄ/ CIELESNĄ REPREZENTACJĘ I ZARAZEM ROZWIĄZANIE KONFLIKTU EMOCJONALNEGO, KTÓRY PRZEŻYWAMY. Konflikty emocjonalne (stres) rozwiązywane są przez chorobę/ objaw/ ból w ciele, ponieważ nie rozwiązaliśmy konfliktu/stresu na poziomie świadomym- tj. nie doświadczyliśmy/ nie przeżyliśmy określonych emocji (jest różnica między ‘wiem’ a ‘czuję’- często osoba mówi o swoich emocjach – jakby z głowy, świadomość emocji to stan, gdy się je odczuwa, przeżywa).

Dlatego zawsze mówię- nie opłaca się być nieświadomym/ nie przeżywać swoich emocji, ponieważ ich nieświadomość wywołuje tylko choroby/ dolegliwości, co też przekłada się na dalszą ich manifestację, tj. problemy w życiu prywatnym i zawodowym.

Inaczej- nieświadomość jest kosztowna.

WRACAJĄC DO NIEZAKŁAMANYCH BIODER

Pytania pomagające dotrzeć do źródła wystąpienia bólu w ciele (pomagające uświadomić sobie, jaki dokładnie stres- tj. jaka emocja wywołuje ból/chorobę)

 1. Czemu/ komu stawiam opór? Z jakiego powodu?
 2. Czemu/komu się sprzeciwiam? Z jakiego powodu?
 3. Kiedy w życiu byłaś zmuszona do tego, by się komuś/czemuś przeciwstawić?
 4. Kiedy w życiu postępowałaś tak jak gdyby osoba z którą jesteś w relacji była dobra (a było odwrotnie)/ Inaczej mówiąc: Kiedy w życiu postępowałaś tak, jakby ktoś Ci odpowiadał, jakbyś coś/kogoś akceptowała a w głębi nie akceptowałaś/ nie odpowiadało Ci coś/ ktoś?

Kto to był? Podaj kilka przykładów.

 1. Z jakiego powodu nie ujawniałaś swoich prawdziwych uczuć i braku akceptacji (ad.4)?
 2. Co czułaś, gdy ktoś zachowywał się tak, jak w głębi Tobie nie odpowiadało? (ad.4)
 3. Co powstrzymywało Cię przed ujawnieniem Twojego niezadowolenia/ braku akceptacji?Dlaczego nie wyraziłaś sprzeciwu? (ad.4)
 4. Od kogo masz poczucie, że musisz być lepsza/ silniejsza itp.? Z jakiego powodu?
 5. Co o sobie w głębi myślisz w kwestii spraw seksualnych? (np. czy uważam się za sprawną, seksowną, atrakcyjną itp.) Inaczej- jakbyś siebie opisała jako partnera seksualnego (szczerze)?
 6. Komu w życiu musiałaś ustąpić? Z jakiego powodu? Co w związku z tym czułaś?
 7. Kto w Twoim życiu był silniejszy niż Ty? Co w związku z tym czułaś?
 8. Co i z jakiego powodu robiłaś w swoim życiu wbrew swojej woli? Co w związku z tym czułaś?
 9. Względem czego powiedziałabyś, że masz bardzo silny opór, opór, którego nie przezwyciężysz?
 10. W jakich sferach/ relacjach swojego życia czujesz, że masz ograniczone możliwości ruchu lub, że nie możesz lub nie umiesz się poruszać?
 11. Co lub kto w życiu uniemożliwia Ci samodzielne poruszanie się (poczucie, że ktoś hamuje, blokuje Twoje ruchy, poczucie, że Twoje ruchy/decyzje są uzależnione od kogoś/czegoś)? Co w związku z tym czujesz?

Nawet jeśli na chwilę obecną nie doświadczasz problemów z tą częścią ciała, namawiam Cię do ‘pochylenia się’ nad tymi pytaniami i tak naprawdę ‘pochylenia się’ nad sobą (zainteresowania się sobą i poświęcenie sobie czasu i uwagi, tj. bycia dla siebie ważnym). Będzie to formą poszerzania swojej świadomości (to raz) oraz formą profilaktyki zdrowotnej (to dwa).

Dla niektórych rzetelne podejście do pytań (tak naprawdę do samych siebie, tzw. potraktowanie siebie serio) wystarczy, by rozwiązać swoje problemy. Inni mogą potrzebować pomocy terapeuty- wówczas zalecana jest indywidualna praca z terapeutą- w tym momencie polecam się ;-).

Tymczasem, myślę sobie, co następuje:

SKORO BIORDA NIE KŁAMIĄ (SHAKIROWE HIPS DON’T LIE), TO CIEKAWE, JAKĄ PRAWDĘ POWIEDZĄ

Powodzenia!

*

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s