Life Coaching

ZAJADY. JAKIE CHOWASZ W SOBIE JADY?

ZAPALENIE KĄCIKÓW UST WG RECALL HEALING

Zajady powstają w konsekwencji przeżywania konfliktu emocjonalnego, którego sednem jest poczucie moje słowa na nic się zdają, moje słowa odbijają się grochem o ścianę, moje słowa nie mają znaczenia, czuję się bezsilny. Osoba, cierpiąca na zapalenie kącików ust chce powiedzieć wiele rzeczy, ale z jakiś względów nie może.

Pytania pomocnicze:

 1. Dla kogo czujesz, że Twoje słowa nie mają znaczenia; że mówisz, a Twoje słowa odbijają się przysłowiowym grochem o ścianę? Co w związku z tym czujesz?
 2. Do kogo czujesz, że nie możesz dotrzeć?
 3. Z kim i z jakiego powodu czujesz, że nie możesz się skomunikować?
 4. Czego nie możesz komuś zakomunikować (bo czujesz, że ktoś nie słyszy Twoich słów, lekceważy Twoje słowa, nie rozumie ich, itp.)?
 5. Kto nie słyszy Twoich słów/próśb/ Twoich potrzeb? Jak w związku z tym się czujesz?
 6. Jakie Twoje słowa/prośby/oczekiwania/potrzeby nie są usłyszane przez drugą osobą (partnera, rodzica, przyjaciela)? Czego dana osoba nie słyszy, że mówisz? Co w związku z tym czujesz?
 7. Gdybyś miał(a) w jednym zdaniu powiedzieć, co tak trudno Ci zakomunikować, co by to było?
 8. Gdybyś miał(a) wszystkim rzeczom, o których chcesz powiedzieć nadać jeden mianownik, jak by ten mianownik brzmiał i jaką potrzebę by ten mianownik wyrażał (chcę być usłyszany/a, chcę być wysłuchany/a, chcę być zauważony/a, chcę być szanowany/a, chcę być kochany/a itp.)?
 9. Co tak naprawdę te wiele rzeczy, które chcesz wyrazić (żale, frustracje, złości, rozczarowania) wyraża? Czego, w skrócie, nie chcesz?
 10. Co jest powodem, dla którego czujesz, że nie możesz komuś (komu?) zakomunikować czegoś (czego?) (nie wiem, jak; boję się, nie umiem, itp.)
 11. Moje słowa nie mają znaczenia dla…………………..? Czuję się bezsilny/a względem kogo?/względem jakiego zachowania/jakiej reakcji?…
 12. Co czujesz i myślisz, gdy Twoje słowa nie mają znaczenia?
 13. Co czujesz, gdy Twoje słowa nie docierają do rozmówcy?
 14. CO W ZWIĄZKU Z TYM ZROBISZ? JAKĄ RADĘ ZNAJDZIESZ NA SWOJĄ BEZRADNOŚĆ? CO/KTO DODA CI SIŁ, ZAMIAST CI JE ZABIERAĆ?

*Choroba ta może być związana z brakiem dobrych słów ze strony rodziców.

Rozważ:

Jakich słów (zazwyczaj chodzi o jedno ultra ważne słowo-klucz) nie usłyszałeś/aś od swoich rodziców (ewentualnie:partnera/szefa/przyjaciela) a czujesz, że chciał(a)byś?

Jakie jest Twoje słowo-klucz, którego zabrakło w Twoim życiu (np. jesteś mądry, silny, jesteś piękna, jestem  Ciebie dumny/a, kocham Cię? Przepraszam Cię, dziękuję Ci, jestem Ci wdzięczny?)?

 

Powodzenia w uwalnianiu jadów

Reklama

2 myśli na temat “ZAJADY. JAKIE CHOWASZ W SOBIE JADY?

  1. Uświadomienie sobie to jest rozpoznanie uczucia i dopuszczenie go do siebie. Które uczucie jest tym „jadem”? Pod nim zazwyczaj jest ból- tęsknota, brak. Można także rozpoznać, co to za ‚jadowita’ (trująca, niszcząca) myśl i dla kogo de facto jest jadem (dla Ciebie samej). W jaki sposób Tobie samej szkodzi? Jaka de facto jest niespełniona potrzeba za tym? Czego Ci brakuje, za czym tęsknisz? Jaką inną myśl/uczucie i postawę wybierasz w zamian- zamiast jadowitą i niszczącą, to budującą i wspierającą? Jak to uchwycisz świadomością, jesteś w fazie zdrowienia.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s