Life Coaching

OBOJCZYK

girl-1527959_640

Według Recall Healing, problem z obojczykiem wskazuje na zablokowanie ruchu lub działania związanego z kluczowym elementem naszego życia. W przypadku problemów z obojczykiem, musimy zwrócić uwagę na wszelkie blokady dotyczące rzeczy o żywotnym znaczeniu. Ktoś cierpiący na jakieś schorzenie związane z obojczykiem nie może lub nie lub nie mógł zmaterializować lub nadać konkretnego kształtu czemuś, co uważa za bardzo ważne, niezbędne do przeżycia. Etymologicznie łacińska nazwa obojczyka, clavicula, związana jest z kluczem. Klucz służy do zamykania lub otwierania – trzeba więc odszukać sytuacje związane z takimi hasłami jak: otwarcie/zamknięcie, blokada/odblokowanie. Klucz można rozumieć metaforycznie, jako odpowiedź, rozwiązanie jakiejś sprawy

ZAJMUJĄC SIĘ OBOJCZYKIEM, ZAJMUJEMY SIĘ WSZELKIMI ASPEKTAMI MATERIALIZACJI KLUCZOWYCH PROJEKTÓW, UMOŻLIWIENIA NIEZBĘDNYCH DZIAŁAŃ, BY PÓJŚĆ NAPRZÓD.

Podsumowując, słowa klucze dla problemów z obojczykiem to: klucz, blokada, zablokowanie, zamykanie/zamknięcie, otwieranie/otwarcie, (wykonać) ruch/ krok.

Spisz, jakie a) myśli b) uczucia każde z tych słów w Tobie wzbudza. Pozwól sobie się rozpisać swoim swobodnym strumieniem skojarzeń.

Nawet tych, nie mających problemów z obojczykiem i mięśni z nim związanymi (lub nie zdających sobie z tego sprawy), namawiam, by poświęcić na poniższe pytania paręnaście minut i udzielić sobie na nie intuicyjnych odpowiedzi. Zawsze wyciągniecie ciekawe wnioski, ruszycie krok w przód ze swoją świadomością, zainicjujecie zmianę w swoim życiu, no i odblokujecie jakiś problem. Dodatkowo będzie to emocjonalna profilaktyka służąca zadbaniu o Waszą higienę psychiczną i zdrowie tak emocjonalne jak i fizyczne.

 1. Co jest Ci niezbędne do przeżycia i czego nie możesz zdobyć/ masz trudność w zdobyciu?
 2. Co jest kluczowym aspektem Twojego życia, w którym masz trudności, lub czujesz się zblokowany?
 3. Która z Twoich potrzeb/ który z Twoich celów nie może się ziścić/ być zrealizowany(a)?
 4. W jakim aspekcie/ sferze życia czujesz się zablokowana?
 5. Co Cię blokuje?
 6. Jakiego ruchu/kroku/ działania nie możesz wykonać?
 7. Co cię blokuje by pójść naprzód?
 8. Do czego nie masz klucza?
 9. Klucz może być symboliczna odpowiedzią- wówczas na co nie masz odpowiedzi?
 10. Kto nie odpowiada na Twoje prośby/oczekiwania? Na co nie odpowiada? Na jaką potrzebę/ prośbę/ oczekiwanie nie odpowiada?
 11. Wymień 5 sytuacji z życia, które kojarzą Ci się z: zamykaniem, otwieraniem, blokadą i odblokowaniem.
 12. Czego w swoim życiu nie możesz zmaterializować?
 13. Do/dla czego nie masz rozwiązania?

Powodzeniu w odnajdywaniu swoich blokad i zamknięć, w odnajdywaniu swoich kluczy i wykonywaniu kolejnych kroków naprzód! ❤

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s