Life Coaching

WYBACZENIE

Radykalne, ja powiem: bezwzględne (bez żadnych względów, warunków) wybaczenie

definitywne

absolutne

bez żadnego ‚ale’

prawdziwe i autentyczne wybaczenie

Arkusz radykalnego wybaczania to narzędzie odpuszczania (negatywnych uczuć, starych historii, żalu, starych przekonań, wzorców myślowych), oczyszczania i uzdrawiania (znowu: uczuć, starych historii, relacji, serca i umysłu), a także nieodzowne wsparcie w procesie przechodzenia zmiany – żegnania się ze starym, otwierania się na nowe. Często żartuję, nazywając ten arkusz wspaniałym narzędziem higieny mentalno-emocjonalnej. Jeszcze częściej namawiam swoich klientów, do codziennego ‘zczyszczania z siebie’ swoich trudnych, przykrych i bolesnych historii (i stojących za nimi przekonań i emocji) poprzez wypełnianie tego arkusza. Dodaję przy tym, by po prostu odpowiadać jak intuicyjnie czujesz i spisywać bez oceny to, co Ci płynie jako spontaniczna reakcja na każde kolejne pytanie z arkusza. Spisując swoje odpowiedzi/myśli, można poobserwować swój umysł, niejako spojrzeć na siebie z dystansu i z boku. A widać wówczas więcej ;).

Wypełnienie arkusza zajmuje od 30 do 90minut (im częściej robisz, tym mniej czasu zajmuje). Fajnie wprowadzić go jako poranny (lub wieczorny) rytuał. Jeszcze fajniej prowadzić zeszyt, w którym gromadzisz wszystkie arkusze. Wówczas możesz zauważyć swoje postępy, swoją zmianę i swoją e- lub re-wolucję =).

W przypadku gdy wypełnienie arkusza sprawia trudność- polecam przeczytanie wcześniej książki „Radykalne wybaczania” Colin Tipping (na youtube podejrzewam, że znajdziesz też wersję audio).

To, na ile niezrozumiała, trudna, ciężka, przyswajalna lub niestrawna (itp.) będzie dla Ciebie w odbiorze ta książka, ujawni Twoją gotowość i otwartość na odpuszczenie, wybaczenie, uzdrowienie, na żegnanie się z czymś starym i już niesłużącym (może to być osoba, sytuacja, ale też uczucie, postawa, przekonanie) i otwierania na nowe.

Co więcej, taka gotowość (do wybaczenia, do zmiany) to nie jest coś, co jest nam dane raz na zawsze. To sztuka, którą opanowujemy przez całe życie. Wyraża ona również naszą zgodę na nasz los i nasze życie lub opór wobec nich. Dlatego też ten arkusz jest wspaniale uniwersalnym i ponadczasowym.

Istnieje też możliwość umówić się za mną na sesję, w której przeprowadzam przez ten arkusz i uczę, w jaki sposób samodzielnie radzić sobie z jego wypełnieniem. Tak by faktycznie działo się tak, jak opisuje nagłówek arkusza czyli by działy się cuda =).

W razie potrzeby, piszcie. Jeśli macie chęć, dzielcie się wrażeniami.

poniżej proszę arkusz:

http://radykalnewybaczanie.com.pl/arkusz-rw.pdf?fbclid=IwAR1NBS-YCaFj05zAGmVjwr3T24zL-SG0PWyEilxOm3WcOtTZ4amLNXlq9Dc

Lots of love!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s